Z życia Izby

Zgromadzenie Świętokrzyskiej Izby Adwokackiej w Kielcach 5.06.2014

Zgromadzenie Świętokrzyskiej Izby Adwokackiej odbyło się 5 czerwca w siedzibie Centrum Kultury w Kielcach. Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej reprezentował adw. Bartosz Grohman – zastępca sekretarza NRA i zarazem opiekun Izby Świętokrzyskiej.

Dodano: 13.06.2014czytaj więcej

Konkurs krasomówczy aplikantów adwokackich 2014

W dniu 05.04.2014 r. w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Kielcach został przeprowadzony Konkurs Krasomówczy dla aplikantów adwokackich naszej Izby.

Konkurs stanowi obowiązkowy element szkolenia aplikantów, ale jednocześnie jest okazją zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności szerszemu gronu odbiorców.

Dodano: 16.05.2014czytaj więcej

OTWARTE MISTRZOSTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEJ IZBY ADWOKACKIEJ w KIELCACH w slalomie gigancie o Puchar Dziekana ORA w Kielcach 2013

W dniu 2-go LUTEGO 2013 r. w Kielcach na stoku narciarskim Telegraf odbyły się OTWARTE MISTRZOSTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEJ IZBY ADWOKACKIEJ w KIELCACH w slalomie gigancie o Puchar Dziekana ORA w Kielcach. W zawodach oraz imprezie towarzyszącej licznie uczestniczyli adwokaci, aplikanci adwokaccy, członkowie ich rodzin, narciarze i sympatycy sportów zimowych z innych zawodów prawniczych. W rywalizacji sportowej udział wzięło 90 osób, które z powodzeniem pokonały trasę slalomu, na wymagającym dużych umiejętności narciarskich stoku Telegraf.

Dodano: 18.02.2013czytaj więcej

Ślubowanie aplikantów adwokackich

Dnia 4 stycznia 2013 r. blisko czterdziestu aplikantów adwokackich Świętokrzyskiej Izby Adwokackiej złożyło ślubowanie w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Kielcach. W uroczystości wzięły udział osoby, które uzyskały pozytywny wynik z egzaminu wstępnego na aplikację adwokacką przeprowadzonego w dniu 29 września 2012 roku w Kielcach. Na ślubowaniu nie zabrakło również zaproszonych gości w osobach patronów aplikantów, przedstawicieli ich rodzin oraz przyjaciół.

Dodano: 04.01.2013czytaj więcej

XXIX Narciarskie Mistrzostwa Adwokatury - Krynica 2012

W dniach 16-19 lutego 2012 roku w Krynicy-Zdroju już po raz XXIX odbyły się Narciarskie Mistrzostwa Adwokatury. Mistrzostwa narciarskie od kilku lat stanowią największą imprezę sportową Adwokatury. W poczuciu miłego i zaszczytnego obowiązku kontynuowania tradycji zimowych spotkań środowiska adwokackiego z całej Polski po raz trzeci organizatorem imprezy został dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Kielcach adwokat Jerzy Zięba we współpracy z Komisją Integracji Środowiskowej Sportu, Turystyki i Wypoczynku NRA, której przewodniczy adw. Stanisław Estreich.

Dodano: 28.02.2012czytaj więcej

Środowiskowy Konkurs Krasomówczy

W dniu 2 lipca 2011 r. w lokalu Klubu Adwokatów w Krakowie odbył się środowiskowy konkurs krasomówczy zorganizowany dla aplikantów adwokackich - przedstawicieli izb adwokackich w Częstochowie, Kielcach, Krakowie i Rzeszowie. Każdą z izb reprezentowało dwóch aplikantów.

Dodano: 02.07.2011czytaj więcej

Wycieczka do Lwowa

Może to trochę mało prawdopodobne, ale w XIX wieku, kiedy Warszawa dopiero stawiała pierwsze kroki w drodze do tego, by być metropolią, Lwów już nią był. Nowoczesna architektura, słynne wyższe uczelnie, zbiory sztuki z bezcennymi pracami Rembrandta i Durera...

Dodano: 23.05.2011czytaj więcej

Konkurs krasomówczy aplikantów adwokakcich

W dniu 12 maja 2011 roku został przeprowadzony Izbowy Konkurs Krasomówczy dla aplikantów naszej Izby w lokalu ORA.

Dodano: 12.05.2011czytaj więcej

Obchody 220. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

W dniu Święta Narodowego 3 Maja delegacja ORA w Kielcach wzięła udział w obchodach 220. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Po mszy świętej w intencji Ojczyzny odprawionej w Bazylice Katedralnej, delegacje reprezentujące władze państwowe, samorządowe oraz organizacje społeczne złożyły wieńce pod Pomnikiem Legionów.

Dodano: 03.05.2011czytaj więcej

Uroczystość wręczenia odznaczenia państwowego

W dniu 24 lutego 2011roku w obecności członków Okręgowej Rady Adwokackiej oraz zaproszonych gości, Dziekan ORA w Kielcach adw. Jerzy Zięba wręczył Panu Mecenasowi Bogumiłowi Jopkiewiczowi Złoty Krzyż Zasługi przyznany postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego z dnia 18 listopada 2010 roku.

Dodano: 24.02.2011czytaj więcej

© Copyright 2009 - 2024 Okręgowa Rada Adwokacka w Kielcach. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: Mass Internet