Z życia Izby


XXIX Narciarskie Mistrzostwa Adwokatury - Krynica 2012

W dniach 16-19 lutego 2012 roku w Krynicy-Zdroju już po raz XXIX odbyły się Narciarskie Mistrzostwa Adwokatury. Mistrzostwa narciarskie od kilku lat stanowią największą imprezę sportową Adwokatury. W poczuciu miłego i zaszczytnego obowiązku kontynuowania tradycji zimowych spotkań środowiska adwokackiego z całej Polski po raz trzeci organizatorem imprezy został dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Kielcach adwokat Jerzy Zięba we współpracy z Komisją Integracji Środowiskowej Sportu, Turystyki i Wypoczynku NRA, której przewodniczy adw. Stanisław Estreich.

Honorowy patronat nad Mistrzostwami objął Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej adw. Andrzej Zwara. Miłym akcentem dla uczestników, podkreślającym rangę tej imprezy, była obecność członków Prezydium NRA.

Uczestnicy Mistrzostw zostali zakwaterowani w HOTELU KRYNICA, który jest czterogwiazdkowym nowym obiektem zlokalizowanym w samym centrum przepięknego uzdrowiska. Krynica-Zdrój położona we wschodniej części Beskidu Sądeckiego, zwana jest „Perłą Uzdrowisk”. Otaczają ją zalesione wzgórza Góry Parkowej, Krzyżowej oraz Jasiennika. W okolicach znajduje się aż 16 rezerwatów przyrody. Głównym bogactwem naturalnym tej ziemi są wody mineralne. Klimat Krynicy-Zdroju ma walory klimatu podalpejskiego, toteż wybór miejscowości na zawody narciarskie nie był przypadkowy. Szczególne walory tego niezwykłego miejsca na mapie Polski sprzyjają uprawianiu sportów zimowych i turystyki, a tym samym - świadomemu inwestowaniu we własne zdrowie.

W czasie mistrzostw panowały znakomite warunki narciarskie, zachwycały ośnieżone stoki Jaworzyny i Słotwin, a wszystko razem zachęcało do uprawiania białego szaleństwa.

W czasie wolnym uczestnicy mistrzostw mieli okazję skosztować wód mineralnych w krynickiej pijalni, cieszyć się widokiem zimowej scenerii tego urokliwego uzdrowiska, a po trudach spaceru zadbać w hotelowym fitness studio nie tylko o dobrą kondycję fizyczną, ale i o wykrzesanie nowych sił życiowych. Uczestnicy Mistrzostw ogarnięci sportowymi emocjami rywalizowali w dwóch konkurencjach narciarskich: slalom gigant oraz bieg narciarski. Zawody zostały rozegrane na stokach Jaworzyny Krynickiej oraz na trasie biegowej w Słotwinach.

Pierwszego dnia na stoku Jaworzyny Krynickiej został rozegrany slalom gigant w trzech grupach wiekowych kobiet, pięciu grupach wiekowych mężczyzn oraz grupach dla gości, podzielonych na dzieci, kobiety i mężczyzn.

Wśród pań najlepsze wyniki w swoich grupach wiekowych osiągnęły: adw. Lidia Znamirowska (Kraków), adw. Beata Woś (Rzeszów) i adw. Magdalena Brzozowska (Olsztyn). W slalomie z udziałem mężczyzn najlepszymi byli w swoich kategoriach wiekowych: adw. Janusz Długopolski (Kraków), adw. Tomasz Karnkowski (Warszawa), adw. Rafał Kos (Kraków), adw. Przemysław Grzyb (Bielsko Biała). Szczególny puchar trafił w ręce adw. Andrzeja Banaszkiewicza (Lublin), najstarszego uczestnika konkurencji narciarskich. Wśród gości sukcesy odnotowali: Daria Ratymirska i Tomasz Nawrot.

Najlepszy czas zawodów w slalomie gigancie wśród kobiet uzyskała adw. Lidia Znamirowska (49,660 sekundy) natomiast wśród mężczyzn adw. Rafał Kos (42,680 sekundy). Jesteśmy dumni z narciarskiego mistrzostwa naszych kolegów.

W slalomie gigancie konkurowały również dzieci, przy czym na szczególne wyróżnienie zasługują bliźniaczki z Kielc, Natalia i Aleksandra Kaleta, które mając zaledwie po 8 lat osiągnęły znakomite czasy przejazdu. Nie sposób nie wspomnieć o równie dobrych rezultatach sportowych osiągniętych w tej kategorii wiekowej przez Katarzynę Indecką, Włodzimierza Mikke i Michała Jaroszczyka.

Slalom gigant zorganizowano również dla miłośników snowboardu. Najszybszą snowboardzistką była apl. adw. Julia Mlost (Kraków), a wśród panów najlepszy był adw. Wojciech Wyroba (Kraków). Wśród gości najlepszymi snowbordzistami okazali się Iga Banaszkiewicz i Stanisław Estreich jr., obydwoje z Lublina.

Kolejny dzień sportowcy spędzili na trasach biegowych Słotwin. W konkurencji biegowej najlepsze wyniki osiągnęły panie: adw. Agnieszka Schoen, adw. Beata Lorkowska i Justyna Mazur. Wśród mężczyzn do zwycięzców należeli adwokaci: Piotr Jasiejko, Cezary Lipko, Bartosz Łuć i Piotr Dorniak.

W klasyfikacji dwuboju najwięcej punktów w swoich kategoriach wiekowych uzyskali: adw. Agnieszka Joanna Schoen z izby krakowskiej, adw. Beata Lorkowska i adw. Justyna Mazur z izby bydgoskiej, adw. Andrzej Wosiński z izby łódzkiej, adw. Cezary Lipko z izby lubelskiej oraz adw. Bartosz Łuć i adw. Piotr Dorniak, obaj z izby wałbrzyskiej. W klasyfikacji drużynowej Izb Adwokackich zwycięski puchar trafił do rąk dziekana ORA w Krakowie adw. Jana Kuklewicza. Warto zaznaczyć, że reprezentacja izby krakowskiej zasłużenie zdobyła I miejsce drużynowo. Następne medalowe miejsca w klasyfikacji drużynowej przypadły zespołom z izby lubelskiej i izby warszawskiej.
W tegorocznych zmaganiach narciarskich łącznie zostało sklasyfikowanych 18 izb adwokackich.

W programie Mistrzostw poza zawodami sportowymi oraz imprezami o charakterze towarzyskim znalazło się również miejsce na szkolenie zawodowe. Osoby zainteresowane poszerzeniem swojej wiedzy z zakresu prawa miały możliwość wysłuchania interesujących wykładów adwokat Małgorzaty Gruszeckiej i profesora Krzysztofa Indeckiego.

W atmosferze karnawałowych zabaw wieńczących sportową rywalizację, przy muzyce, niedawni rywale i kibice, przebrani w wieczorowe stroje uczestniczyli w ceremonii ogłoszenia wyników zawodów sportowych oraz wręczenia medali i pucharów. Zwycięzcy zawodów otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Wydawnictwo CH BECK i Wolters Kluwer. Miłą niespodzianką dla wszystkich uczestników było uhonorowanie ich sportowych pasji okolicznościowym, zawieszonym na szarfie medalem ze słowami wyrażającymi ducha sportowej rywalizacji: „dopóki walczysz - jesteś zwycięzcą”. Zabawa trwała do wczesnych godzin rannych, ale dla wytrwałych nie było to przeszkodą do osiągnięcia wspaniałych rezultatów podczas kolejnych konkurencji przewidzianych na następny dzień zawodów.

Ta ogólnopolska impreza integrująca, a także propagująca sporty zimowe oraz aktywny wypoczynek i zdrowy stylu życia wśród członków palestry, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem środowiska adwokackiego. W Mistrzostwach uczestniczyło blisko 350 osób. Po raz kolejny w miłym i sportowym nastroju spotkali się adwokaci i aplikanci adwokaccy, członkowie ich rodzin, narciarze i sympatycy sportów zimowych reprezentujący 18 izb adwokackich.

Organizatorom Mistrzostw sprawiło wielką satysfakcję ogromne zainteresowanie i udział tak licznej grupy osób w adwokackim święcie sportów zimowych. Pozostaje mieć nadzieję, że następne mistrzostwa spotkają się z równie licznym i entuzjastycznym odzewem ze strony środowiska adwokackiego.

adw. Jerzy Zięba

powrót

© Copyright 2009 - 2024 Okręgowa Rada Adwokacka w Kielcach. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: Mass Internet