Z życia Izby


OTWARTE MISTRZOSTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEJ IZBY ADWOKACKIEJ w KIELCACH w slalomie gigancie o Puchar Dziekana ORA w Kielcach 2013

W dniu 2-go LUTEGO 2013 r. w Kielcach na stoku narciarskim Telegraf odbyły się OTWARTE MISTRZOSTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEJ IZBY ADWOKACKIEJ w KIELCACH w slalomie gigancie o Puchar Dziekana ORA w Kielcach. W zawodach oraz imprezie towarzyszącej licznie uczestniczyli adwokaci, aplikanci adwokaccy, członkowie ich rodzin, narciarze i sympatycy sportów zimowych z innych zawodów prawniczych. W rywalizacji sportowej udział wzięło 90 osób, które z powodzeniem pokonały trasę slalomu, na wymagającym dużych umiejętności narciarskich stoku Telegraf. Liczba zgłoszeń, jak i później samych uczestników zawodów i publiczności przekroczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Dużą radość organizatorom sprawiła obecność miłych Gości z odległych zakątków Polski, (Białegostoku, Łomży, Warszawy, Łodzi, Zamościa, Lublina, Krakowa, Nowego Sącza, Wyszkowa). Zmagania zawodników obserwowała liczna grupa kibiców, zachęcając gorącym dopingiem do sportowej rywalizacji, przecież „dopóki walczysz jesteś zwycięzcą”.

Stok narciarski Telegraf znajduje się na północnym zboczu najwyższego wzniesienia w granicach administracyjnych miasta Kielce (406 m n.p.m.). Jest niezwykle atrakcyjnym miejscem z uwagi na bliskość centrum miasta, a jednocześnie w otoczeniu zieleni, ciszy i spokoju. Pierwszy wyciąg na górze Telegraf został zainstalowany w latach 70-tych ubiegłego wieku. Firma Telegraf w sezonie 2011/2012 wybudowała nowy wyciąg krzesełkowy czteroosobowy. W sezonie zimowym stok jest sztucznie naśnieżany, ratrakowany i dobrze oświetlony. Trasa zjazdowa, najbardziej nachylona w górnej części, ma ok. 500 m długości i ponad 90 m różnicy poziomów.

Mimo panującej odwilży i padającego w godzinach dopołudniowych deszczu, stok został bardzo dobrze przygotowany do rozegrania zawodów. Dla entuzjastów zimowego szaleństwa żadna pogoda nie jest straszna. Widząc uśmiechnięte twarze tak licznie przybyłych gości i spełniając pragnienie rywalizujących sportowców, chmury wycofały się za górę, deszcz przestał padać.

Rywalizacja sportowa została rozegrana z podziałem na kategorie wiekowe dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci. Najlepszymi zawodnikami zawodów a zarazem zdobywcami Pucharu Dziekana ORA w Kielcach zostali aplikant adwokacka Judyta Jutkowska z Warszawy, oraz adw. Cezary Lipko z Zamościa. Zdobywcami Pucharów dziekana ORA w Kielcach zostali także Mikołaj Sobczyk, który ukończył slalom ze znakomitym czasem przejazdu, oraz rodzina Kaletów: Marta i Grzegorz oraz znane z doskonałych wyników w slalomie podczas Narciarskich Mistrzostw Adwokatury w Krynicy w roku 2012, liczące 9 lat, bliźniaczki Aleksandra i Natalia. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali udekorowanymi medalami. Wśród nich znaleźli się: Mikołaj Sobczyk, Piotr Sawicki, Tomasz Karamara (kat. M-1), Piotr Zajączkowski, Jacek Kluźniak, Grzegorz Kaleta ( kat. M-2), Cezary Lipko, Ludwik Żukowski, Jarosław Sołtys (kat.M-3); Judyta Jutkowska, Kalina Buczyło, Magdalena Amerek (kat. K-1), Dorota Kaleta, Agnieszka Szufel – Figurska, Katarzyna Czech – Kruczek (kat. K-2), Elżbieta Gęca (kat.K-3); najlepszymi snowboardzistami byli Małgorzata Sokół i Michał Rutkowski. Wśród startujących dzieci w kategorii dziewczynek miejsca medalowe przypadły Joannie Kośka, Natalii Kaleta i Aleksandrze Kaleta, a wśród chłopców zwyciężyli Piotr Kośka, Aleksander Ciszewski i Wiktor Szczepaniak. Puchar ufundowany przez Rzecznika Dyscyplinarnego NRA, adw. Ewę Krasowską, z wielkim zapałem kibicującą startującym, trafił do rąk adwokata Ryszarda Kryja-Radziszewskiego z Krakowa, który wystartował w najbardziej fantazyjnym przebraniu.

Po zawodach uczestnicy mile spędzili czas w karczmie, uzupełniając utracone na stoku kalorie świetnie przyrządzonymi na grillu kiełbaskami oraz tradycyjnym bigosem, na dorosłych i niezmotoryzowanych uczestników czekał kufel piwa od dziekana ORA w Kielcach. Miłym akcentem dla pomysłodawcy i organizatora tego święta sportowego - adwokata Jerzego Zięby, były podziękowania od zadowolonych uczestników oraz tradycyjne sto lat. Entuzjazm wśród obecnych, poruszonych duchem sportowej rywalizacji i wspaniałej atmosfery zabawy pozwala mieć nadzieję, że MISTRZOSTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEJ IZBY ADWOKACKIEJ w KIELCACH w slalomie gigancie o Puchar Dziekana ORA w Kielcach wejdą na stałe do kalendarza adwokackich imprez sportowych.

Dla naszych Gości, przybyłych z odległych miejscowości, udział w Mistrzostwach stał się również okazją do podziwiania uroków ziemi świętokrzyskiej, która w okresie zimowym, dysponując licznymi stokami narciarskimi, staje się atrakcją dla miłośników sportów zimowych.

powrót

© Copyright 2009 - 2024 Okręgowa Rada Adwokacka w Kielcach. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: Mass Internet