Aktualności


Ślubowanie aplikantów adwokackich I roku 2024

W dniu 4 stycznia 2024 r. w siedzibie ORA w Kielcach odbyło się ślubowanie aplikantów Świętokrzyskiej Izby Adwokackiej w Kielcach. 

W wydarzeniu uczestniczyli wicedziekan ORA w Kielcach i Kierownik szkolenia aplikantów adwokackich adw. Monika Kot, przyszli patroni i  członkowie rodzin ślubujących.  
 
P.o. dziekan adw. Tomasz Adamczyk zwracając się do ślubujących pogratulował uzyskania pozytywnego wyniku egzaminu wstępnego i wpisu na listę aplikantów adwokackich. Zwrócił uwagę, że Adwokaturę stanowią adwokaci  i aplikanci adwokaccy. To wielkie wyróżnienie oraz powód do radości i dumy,  z drugiej strony to także wielka odpowiedzialność i zobowiązanie.  Wszyscy członkowie samorządu codzienną pracą budują wizerunek Adwokatury i wszyscy muszą o ten wizerunek dbać. Zawód adwokata to zawód zaufania publicznego, wymagający odpowiednio wysokich kwalifikacji nie tyko zawodowych, ale także moralnych
i etycznych, o czym należy pamiętać w codziennym wykonywaniu obowiązków.
 
Do ślubujących aplikantów zwrócił się również Prezes NRA adw. Przemysław Rosati, który w przesłanym na ręce dziekana liście gratulującym podkreślił, iż siła i piękno Adwokatury są w tym, że łączy ona kolejne pokolenia a aplikanci stoją przed szansą, aby tworzyć jej przyszłość. Prezes złożył ślubującym życzenia, aby sprostali oni wyzwaniom i śmiało dążyli do realizacji celów, w tym najważniejszego – zdobycia tytułu zawodowego adwokata.
 
Spotkanie zakończyło  złożenie podpisów przez aplikantów na protokołach ślubowania. 
 
Od nowego roku aplikację rozpocznie 21 aplikantów. Gratulujemy i życzymy sukcesów.
 
 
 
 
 
 

powrót

© Copyright 2009 - 2024 Okręgowa Rada Adwokacka w Kielcach. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: Mass Internet