Aktualności


Zmarła Adwokat Danuta Gutowska-Mierzyńska

Adw. Danuta Gutowska-Mierzyńska urodziła się 9 marca 1935 r  w Łukowie, – absolwentka Wydziału Prawa na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Po studiach podjęła pracę w prokuraturze, pełniąc obowiązki prokuratora do roku 1960.
 
Uchwałą Rady Adwokackiej w Kielcach z dnia 9 lutego 1963 r. została wpisana na listę adwokatów. Początkowo zawód adwokata wykonywała w Pińczowie, a od 7 października 1967 roku w Kielcach, najpierw w Zespole Adwokackim nr 2, a następnie w kancelarii indywidualnej.
 
W latach 1998 – 2002 Danuta Gutowska – Mierzyńska była radną Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.
 
Za wzorowe wypełnianie obowiązków adwokata oraz zaangażowanie w działalność publiczną, Uchwałą Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej z dnia 15 maja 2011 r. została wyróżniona odznaką „Adwokatura Zasłużonym”.
  
Odeszła Osoba o niezwykłej wrażliwości, Koleżanka ciesząca się uznaniem środowiska, która przez blisko 60 lat z pasją i wielkim oddaniem wypełniała obowiązki zawodowe adwokata. 
 
W imieniu własnym oraz Koleżanek i Kolegów adwokatów Świętokrzyskiej Izby Adwokackiej, oddając hołd ZMARŁEJ, 
wyrażam żal i współczucie
RODZINIE
 
Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Kielcach
Adw. Jerzy Zięba
 
 
Uroczystości pogrzebowe śp. adw. Danuty Gutowskiej-Mierzyńskiej odbędą się w dniu 3 czerwca 2022 roku (piątek) o godz. 12.00.
 
Msza święta żałobna zostanie odprawiona w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach, ul. Radostowa 4, po czym nastąpi wyprowadzenie na Cmentarza Komunalny nr 2 w Kielcach.

powrót

© Copyright 2009 - 2024 Okręgowa Rada Adwokacka w Kielcach. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: Mass Internet