Aktualności


Informacja o wynikach I Turnieju Charytatywnego o Puchar Okręgowej Rady Adwokackiej w Kielcach 20.04.2024 r.

W dniu 20 kwietnia 2024 r. w hali sportowej mieszczącej się przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach odbył się I Turniej Charytatywny o Puchar Okręgowej Rady Adwokackiej w Kielcach w piłce nożnej halowej. 

 
Nasza drużyna składająca się zarówno z adwokatów, jak i aplikantów adwokackich rywalizowała z drużynami Sądu Rejonowego w Kielcach, Sądu Okręgowego w Kielcach, a także z reprezentacją Okręgowej Izby Radców Prawnych oraz Prokuratury Rejonowej w Kielcach. 
 
W pierwszym meczu zmierzyli się przedstawiciele Okręgowej Rady Adwokackiej oraz Sądu Okręgowego. Zwycięstwo odnieśli nasi reprezentanci, 
a strzelcem jedynej bramki w tym spotkaniu okazał się adw. Karol Jakubczyk. 
 
W następnym meczu nasza drużyna rywalizowała z reprezentacją Sądu Rejonowego w Kielcach. Obie drużyny podzieliły się punktami, a końcowy rezultat okazał się bezbramkowy. 
 
W następnej kolejności, przyszedł czas na starcie pomiędzy Okręgową Radą Adwokacką a Okręgową Izbą Radców Prawnych. W tym spotkaniu, również pomimo zaciętej rywalizacji, padł bezbramkowy remis. 
 
W ostatnim meczu, który rozgrywała nasza drużyna z zespołem Prokuratury, po raz kolejny padł bezbramkowy remis, który jednak pozwolił na zakwalifikowanie się do fazy pucharowej. Rywalem była ponownie drużyna Okręgowej Izby Radców Prawnych. Po wyrównanej i zaciętej rywalizacji, konkurs rzutów karnych wyłonił finalistę- -drużynę adwokatów i aplikantów adwokackich. 
 
W finale turnieju na naszą reprezentację czekała już drużyna Sądu Rejonowego, która niewątpliwie objawiła się jako czarny koń tych zawodów. Po równie napiętej rozgrywce, i po raz kolejny po bramce adw. Karola Jakubczyka, nasza drużyna pokonała zespół Sądu Rejonowego i triumfowała jako zwycięzca tegorocznej edycji turnieju. 
 
Końcowa klasyfikacja wyglądała następująco:
    1. Okręgowa Rada Adwokacka w Kielcach
    2. Sąd Rejonowy w Kielcach
    3. Okręgowa Izba Radców Prawnych w Kielcach
    4. Prokuratura Rejonowa w Kielcach
    5. Sąd Okręgowy w Kielcach
 
Po wymagających spotkaniach wyłonieni zostali najbardziej wyróżniający się zawodnicy, którymi z naszej drużyny okazali się adw. Piotr Kołba, jako najlepszy bramkarz turniej oraz adw. Karol Jakubczyk, jako najlepszy zawodnik turnieju. Królem strzelców tegorocznej edycji został SSR Tomasz Piechota, natomiast nagroda Fair Play powędrowała do drużyny OIRP w Kielcach. 
 
Po obu fazach rozgrywkowych miała miejsce główna część turnieju, 
a mianowicie licytacja. W tym roku udało zgromadzić się różnego rodzaju upominki, w tym koszulkę jednego z najwybitniejszych piłkarzy w historii naszego kraju Włodzimierza Lubańskiego wraz z jego autografem, a także jego książką. Dodatkowo przedmiotami licytacji były również vouchery do restauracji, a także wejściówki VIP na basen Perła w Nowinach. W sumie udało się zgromadzić kwotę około 3800 złotych, a całość środków została przeznaczona na cel charytatywny. 
 
Żywimy nadzieję, że tegoroczna edycja turnieju stanowiła wyjściową inicjatywę, która w przyszłości zaowocuje, i przerodzi się tradycję organizowania tego typu przedsięwzięć, które mają na celu niesienie pomocy osobom potrzebującym, a także zjednoczenie świętokrzyskiego środowiska prawniczego. 

powrót

© Copyright 2009 - 2024 Okręgowa Rada Adwokacka w Kielcach. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: Mass Internet