Aktualności


XXVIII Bieg Powstania Warszawskiego

28 lipca 2018 r. odbył się XXVIII Bieg Powstania Warszawskiego zorganizowany przez Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa. To piękne, coroczne wydarzenie o patriotyczno – sportowym charakterze skupiło w ostatnią sobotę lipca blisko 12 tysięcy uczestników, w tym grupa ponad 120 adwokatów i aplikantów adwokackich. Biegnąc przez ulice warszawskiego Mokotowa, zawodnicy mieli do pokonania dwie trasy do wyboru - wynoszące 5 i 10 kilometrów. Sportowy trud umilała pięknie rozbrzmiewająca muzyka z czasów Powstania Warszawskiego, towarzysząca przed 74 laty walczącym z okupantem oraz przyjazne i pokrzepiające okrzyki wielu wzruszonych kibiców, adresowane do zawodników. Przedstawiciele Palestry, jak co roku, mieli możliwość skorzystania ze Strefy Adwokata zapewniającej komfortowe skupienie i przygotowanie przed biegiem, jak i odzyskanie sił po zakończeniu sportowych zmagań.

Zgodnie z tradycją i w tym roku, Świętokrzyska Izba Adwokacka miała swoją liczną reprezentację, liczebnością ustępując tylko koleżankom i kolegom z Izby Warszawskiej. W biegu wystartowali adwokaci: Piotr Chróściel, Rafał Falana, Rafał Karpiński, Kamila Kwiecień, Hubert Michalski, Rafał Szeląg, Piotr Zięba oraz corocznie inicjujący wyjazdy Dziekan ORA Jerzy Zięba, dla którego był to już szósty Bieg Powstania Warszawskiego, a także aplikanci adwokaccy: Aleksander Dragan, Adrian Niedźwiedź, Maciej Wyrzycki oraz Patryk Zieliński. W barwach Adwokatury, wzmacniając naszą drużynę, gościnnie pobiegł sędzia Sądu Okręgowego w Kielcach Wojciech Merta. Jesteśmy dumni z sukcesu odniesionego przez apl. adw. Aleksandra Dragana, który startując na dystansie 5 km osiągnął imponujący czas 15:40 min., co pozwoliło mu na zajęcie piątego miejsce w klasyfikacji ogólnej oraz zdobycie tytułu najszybszego biegacza Adwokatury.

Adw. Rafał Dębowski, Sekretarz NRA, w powitalnych słowach przypomniał, że Polska Palestra od zawsze przejawiała czynne zainteresowanie losami Kraju, czego wyrazem było zaangażowanie ponad 200 adwokatów i aplikantów adwokackich podczas Powstania Warszawskiego, spośród których, niestety, zdecydowana większość poniosła śmierć  w obronie Ojczyzny. Uczestnicząc w tegorocznej edycji Biegu Powstania Warszawskiego, mogliśmy oddać hołd i uczcić pamięć poległych kolegów. Należy wyrazić nadzieję, że w przyszłorocznej edycji biegu, który odbędzie się w 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, weźmie udział jeszcze liczniejsze grono adwokatów i aplikantów adwokackich naszej izby.

http://www.adwokatura.pl/z-zycia-nra/po-raz-8-adwokaci-wzieli-udzial-w-biegu-powstania-warszawskiego/

powrót

© Copyright 2009 - 2019 Okręgowa Rada Adwokacka w Kielcach. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: Mass Internet