Aktualności

Lista osób, które uzyskały pozytywny wynik z egzaminu wstępnego na aplikację adwokacką przeprowadzonego w dniu 28 września 2013 roku

Lista osób, które uzyskały pozytywny wynik z egzaminu wstępnego na aplikację adwokacką przeprowadzonego przez Komisję Egzaminacyjną do spraw aplikacji adwokackiej przy Ministrze Sprawiedliwości z siedzibą w Kielcach w dniu 28 września 2013 roku

Dodano: 30.09.2013czytaj więcej

Uroczystość poświęcenia Sztandaru Świętokrzyskiej Izby Adwokackiej w Kielcach.

ZAPROSZENIE

W dniu 27 września 2013 r. o godzinie 18.00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Kazimierza Ryczana – Ordynariusza Diecezji Kieleckiej zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Świętokrzyskiej Adwokatury, na którą w imieniu Okręgowej Rady Adwokackiej oraz własnym mam zaszczyt zaprosić Koleżanki i Kolegów adwokatów, aplikantów adwokackich wraz z członkami rodzin, przedstawicieli innych zawodów prawniczych oraz wszystkich, dla których pragnienie bycia razem z nami w tej wyjątkowej chwili jest bliskie.

Podczas uroczystej Mszy Świętej nastąpi poświęcenie Sztandaru Świętokrzyskiej Izby Adwokackiej w Kielcach.

 

Dodano: 19.09.2013czytaj więcej

Adwokaci pomogą ubogim VII Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich

Już po raz siódmy pod patronatem Naczelnej Rady Adwokackiej odbędzie się ogólnopolska akcja bezpłatnych porad adwokackich, adresowana do osób w trudnej sytuacji materialnej lub rodzinnej. W sobotę, 7 września 2013 roku adwokaci i aplikanci adwokaccy będą w ten sposób pomagać potrzebującym.

Dodano: 22.08.2013czytaj więcej

W hołdzie uczestnikom Powstania Warszawskiego...

W lipcowym słońcu, w pięknej scenerii urokliwej stolicy- wieczorem 27 lipca 2013 roku ulicami Warszawy przebiegło 7 tysięcy uczestników XXIII Biegu Powstania Warszawskiego, aby w ten sposób uczcić pamięć osób poległych w Powstaniu Warszawskim.

Dodano: 01.08.2013czytaj więcej

Komunikat Komisji Etyki Zawodowej oraz Zespołu do spraw zwalczania nieuczciwej konkurencji Naczelnej Rady Adwokackiej z dnia 24 lipca 2013 roku

Szanowne Koleżanki i Koledzy,
Działając na podstawie uchwały NRA z dnia 6.03.13 r. oraz upoważnienia Prezydium NRA z dnia 16.07.13 r., przypominamy o konieczności dostosowania wszelkich form rozpowszechniania informacji o prowadzonej działalności zawodowej oraz wszelkich form praktyk zawodowych do reguł zawartych w „Zbiorze Zasad Etyki Adwokackiej i Godności Zawodu”.

Dodano: 30.07.2013czytaj więcej

Uroczystość złożenia ślubowania adwokackiego przez 33 nowych adwokatów Świętokrzyskiej Izby Adwokackiej w Kielcach

W dniu 18 lipca 2013 r. w barokowych wnętrzach XVII- wiecznego Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach odbyła się uroczystość złożenia ślubowania przez 33 nowych adwokatów Świętokrzyskiej Izby Adwokackiej w Kielcach, którzy z powodzeniem przystąpili w marcu tego roku do egzaminu adwokackiego, uzyskując pozytywny wynik.

Dodano: 26.07.2013czytaj więcej

VII edycja akcji Dnia Bezpłatnych Porad Adwokackich - 7 września 2013 roku

Okręgowa Rada Adwokacka w Kielcach informuje, że zgodnie z uchwałą Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej w dniu 7 września 2013 roku (sobota) odbędzie się kolejna VII edycja akcji Dnia Bezpłatnych Porad Adwokackich.

Dodano: 26.07.2013czytaj więcej

Cudze chwalicie, swego nie znacie...

Pod takim hasłem mógł przebiegać I Świętokrzyski Rajd zorganizowany przez adwokata Jerzego Ziębę, Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Kielcach. Sobotnią wędrówkę w dniu 6 lipca 2013 r. rozpoczęliśmy od małego kościółka pw. św. Jana Chrzciciela w Grzegorzowicach. Najstarsza jego część to romańska rotunda o półkolistej absydzie, w której znajduje się gotycka rozeta. W pobliskim parku podziwiać można stare dęby.

Dodano: 09.07.2013czytaj więcej

Kolejny numer Palestry Świętokrzyskiej

Uprzejmie informuje, że ukazał się kolejny numer 23-24 Palestry Świętokrzyskiej, który mamy przyjemność oddać do rąk Szanowny Czytelników.

Dodano: 27.06.2013czytaj więcej

Portal Informacyjny Sądu Apelacyjnego w Krakowie

Uprzejmie informuję, że Sąd Apelacyjny w Krakowie uruchomił na swe stronie internetowej Portal Informacyjny - https://portal.krakow.sa.gov.pl/login
W załączeniu przesyłam Regulamin Portalu Informacyjnego, stanowiący załącznik do Zarządzenia Prezesa Sądu Apelacyjnego w sprawie utworzenia tego portalu.

Dodano: 26.06.2013czytaj więcej

© Copyright 2009 - 2018 Okręgowa Rada Adwokacka w Kielcach. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: Mass Internet