Aktualności


III SPŁYW KAJAKOWY NIDA 2018

 W ostatnią sobotę wakacji, 25 sierpnia 2018 r., adwokaci i aplikanci Świętokrzyskiej Izby Adwokackiej w Kielcach uczestniczyli w III Spływie Kajakowym - Nida 2018. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych i intensywnie padającego deszczu, na starcie spływu w Krzyżanowicach Dolnych k. Pińczowa zgłosiło się 56 uczestników. Żadna pogoda nie była dla nich straszna, przywieźli ze sobą dobre humory i chęć uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu.

Uczestnicy mieli do pokonania kilkunastokilometrową malowniczą trasę dorzeczem Nidy, wiodącą z miejscowości Krzyżanowice Dolne (w miejscowości tej znajduje się kościół, którego proboszczem pod koniec XVIII w. był Hugo Kołłątaj) do stacji wodnej w Nieprowicach.


O ile na starcie wypływaliśmy w opadach deszczu, to po przepłynięciu kilku kilometrów uśmiechnęło się do nas słońce, które nieśmiało wyjrzało zza chmur. W świetnych humorach dokończyliśmy wakacyjną przygodę, podziwiając malownicze widoki i piękno nadnidziańskiej przyrody.

Po zakończeniu spływu na uczestników w Hotelu „Zacisze” w Krzyżanowicach Dolnych, dokąd zostaliśmy przewiezieni autokarem, czekał pyszny obiad.
W wesołej atmosferze dzielni kajakarze dzielili się radością z miło i aktywnie spędzonego dnia w kontakcie z naturą.

Chociaż wydarzenie dopiero co się zakończyło, to już uczestnicy snuli plany powtórzenia udziału w spływie w następnym roku.

powrót

© Copyright 2009 - 2019 Okręgowa Rada Adwokacka w Kielcach. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: Mass Internet