Aktualności


Relacja z IX Charytatywnego Turnieju w Piłkę Nożną

11 lutego 2018 roku odbył się IX Charytatywny Turniej w piłkę nożną „Jesteśmy, by zmieniać życie – pamięci Izy Domagały”. Zawody miały miejsce w Centrum Rehabilitacji i Sportu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, a do rywalizacji przystąpiło 15 drużyn. Jedną z nich byli Adwokaci Kielce, ale warto odnotować, że w drużynie wystąpili gościnnie Koledzy z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach oraz Sądu Okręgowego w Kielcach.

W trzech grupach rywalizowali ze sobą m.in. prawnicy, dziennikarze, klerycy, studenci i działacze społeczni. Zagrały zespoły takie, jak: Przepraszamy, że gramy; Nie mam pojęcia; Są gorsi. Rozgrywki dostarczyły wielu sportowych emocji, a rywalizacja stała na wysokim poziomie. Wspaniałą postawę zaprezentowali Adwokaci Kielce, którzy bez żadnych problemów awansowali z grupy i doskonale radzili sobie w fazie pucharowej, gdzie dopiero w finale musieli uznać wyższość znakomicie spisującego się Orła Brynica. Podium uzupełnił zespół Leśnych Dziadków, a najlepszym zawodnikiem turnieju został adwokat Karol Jakubczyk.

Turniej obfitował w aukcje, pokazy oraz konkursy dla kibiców. Uczestnicy zgodnie podkreślali, że zawody były dobrze zorganizowane i cieszyli się, że poprzez zdrową rywalizację sportową i dobrą zabawę mogą pomóc osobie potrzebującej. W tym roku całkowity dochód z imprezy został przekazany na rzecz 25-letniego Daniela Żuławy, chorego na stwardnienie rozsiane.

Iza Domagała była uczennicą IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach. Pierwszy turniej zorganizowany został w celu zebrania środków na Jej leczenie – nastolatka zmagała się z nowotworem kości. 23 marca 2010 roku przegrała walkę z chorobą. W kolejnych edycjach, organizowanych ku Jej pamięci, zebrane środki przeznaczane były na leczenie m.in. dzieci z chorobami onkologicznymi czy urodzonych z zespołem wad wrodzonych.

Już teraz zapraszamy do udziału w jubileuszowej X edycji Turnieju, która odbędzie się w 2019 roku.

apl. adw. Maciej Wyrzycki
apl. adw. Patryk Zieliński

powrót

© Copyright 2009 - 2019 Okręgowa Rada Adwokacka w Kielcach. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: Mass Internet